Logo
image1

لندن شهر «ترین‌»هاست؛ شهر بزرگترین ساختمان‌ها، معروف‌ترین موزه‌ها، پربازدیدترین گالری‌ها و ناب‌ترین تجربه‌ها. از تجربه‌ی ماندن در ارتفاع چهل متری و دیدن منظره‌ی زیبای شهر از بالای چرخ و فلک لندن گرفته تا گشت‌زدن در موزه‌های تاریخی و هنری که عکس‌هایشان را توی کتاب‌ها و مجله‌ها و سایت‌ها دیده‌اید. تجربه‌ عجیبی که زمان در آن گم می‌شود؛ از آثار تاریخی و گنج‌هایی که صدها سال قدمت دارند تا نقاشی‌ها و مجسمه‌های معاصر.


موزه بریتانیا

موزه بریتانیا با فضای عجیب و غریبش از قدیمی‌‌ترین، بزرگترین و پربازدیدترین موزه‌های دنیاست. این موزه که در خیابان «گریت راسل» لندن قرار دارد، با گنجینه‌ها و آثار باستانی کشورها و فرهنگ‌های مختلف، هر گوشه‌اش یک دنیای متفاوت است؛ از مومیایی‌های مصر گرفته تا ستون‌های یونانی و حتی منشور حقوق بشر کوروش، پادشاه ایرانی. اما حواستان باشد برای بازدید از این دیدنی لندن زمان خود را مدیریت کنید تا از هیچ بخش مهمی جا نمانید. بازدید از این موزه رایگان است و از سال ۲۰۱۴ قسمت نمایشگاهی‌اش راه‌اندازی شده‌ است که هر دوره به صورت موقت نمایشگاه خاصی را برگزار می‌کند. گاهی این نمایشگاه‌ها، ورودیه هم دارند.

برج لندن

برج تاریخی لندن در اصل نامی‌ست که بر روی مجموعه‌ای از ۲۲ برج گذاشته‌اند، از مرموزترین آثار تاریخی دنیاست و در کنار رود تیمز قرار دارد. این برج که قبلا یک دژ رومی بوده‌است، بعد‌ها به شکل برجی که می‌بینید در آمده و در بازدیدتان علاوه بر ساختمان قدیمی برج، می‌توانید زره‌ها و جواهرات تاریخی شاهزادگان انگلیسی را هم ببینید. برج لندن را به خاطر قتل‌ها و شکنجه‌های زیادی که در آن انجام‌شده به «برج خونین» هم می‌شناسند و شاید حتی قدم‌زدن در فضای رازآلود ساختمان‌هایش، کمی ترسناک به نظر بیاید. حتی داستان‌هایی از ارواح سرگردان اطراف برج لندن شنیده شده که البته هیچ‌وقت برای کسی ثابت نشده‌اند.

موزه تاریخ طبیعی

قدم‌زدن در موزه اسرارآمیز تاریخ طبیعی لندن حسی‌ست که جای دیگری پیدایش نمی‌کنید؛ تجربه‌ی راه رفتن بین حیات وحش و طبیعت در ساختمانی که در دنیا به زیبایی، معروف‌ است. بخش‌های مختلف موزه تاریخ طبیعی لندن، هر سن و سلیقه‌ای را سرگرم می‌کند؛ از بخش دایناسورها که معمولا همه‌ی بچه‌ها دوستش‌ دارند گرفته تا قسمت زمین‌شناسی که علاقه‌مندان زمین و فضای اطرافش به آن جذب می‌شوند، و حتی قسمت گنج‌ها و اشیاء قدیمی که مورد علاقه‌ی کلکسیون‌بازهاست. بازدید از این موزه رایگان است و برای استراحت می‌توانید از رستوران آن استفاده کنید.

چشم لندن

چرخ‌وفلک عظیم و بی‌نظیری در قلب لندن که در سال ۱۹۹۹ ساخته شده‌ است و با ارتفاع ۱۳۵ متری‌اش از بزرگترین چرخ‌وفلک‌های دنیاست. چشم لندن که به چرخ هزاره‌ها معروف است، در قسمت شرقی رود تیمز قرار دارد و به شما امکان تجربه‌ای تکرارنشدنی را می‌دهد؛ تماشای منظره‌ی شهر لندن در نیم ساعت از بالای یک چرخ و فلک بزرگ. در بالای چشم لندن می‌توانید ساختمان‌ها، خیابان‌ها و مکان‌هایی که پیش از این در لندن دیده‌اید و یا قصد دیدنش را دارید، پیدا کنید. البته تجربه‌ی سوار شدن این چرخ و فلک و دیدن لندن از ارتفاع چهل متری، تجربه‌ی ارزانی نیست اما این فرصت در جای دیگری و با قیمت دیگری برایتان تکرار نمی‌شود.

موزه مادام توسو

موزه مادام توسو که توسط فردی به همین نام تاسیس شده، از مشهورترین و پر بازدیدترین مکان‌های دیدنی لندن است؛ موزه‌ای از مجسمه‌های مومی افراد مشهور دنیا؛ از بازیگران و خوانندگان گرفته تا ورزشکاران و فوتبالیست‌های معروف که نام و چهره‌شان برای همه‌مان آشناست. مجسمه‌هایی آنقدر نزدیک به واقعیت که در اولین نگاه، توقع دارید همین لحظه تکانی بخورند، حرف بزنند و یا از تعجب شما بلندبلند بخندند. مادام توسو در قرن ۱۸ میلادی نمایش‌دادن مجسمه‌های مومی‌اش را در این موزه شروع کرد و بعد از مرگ او با اضافه شدن مجسمه‌های جدید، موزه مادام توسو به یکی از معروف‌ترین‌ها و پر بازدیدترین‌های شهر لندن تبدیل شد. ایستگاه مترو «بکر استریت» به موزه مادام توسو نزدیک است.

گرینویچ

دهکده گرینویچ که نصف‌النهار‌مبدا از آن می‌گذرد و از دست ساخت و سازهای لندن جان سالم به در برده، همه چیز را در کنار هم دارد؛ فضای سبز، موزه، ساختمان‌های تاریخی، رستوران و محیطی سرگرم‌کننده برای چند ساعت متفاوت در کنار خانواده یا حتی تنها. معروف‌ترین معماران شهر در گرینویچ اثری از خودشان به جا گذاشته‌اند و موزه‌ها و گالری‌هایش به شما چیزهای جدیدی نشان می‌دهد. گرینویچ در هر وقتی از روز و سال دیدنی‌ست؛ برای گذراندن یک بعد از ظهر خانوادگی، یک غروب عاشقانه، تماشای فستیوال‌ها و مناسبت‌هایی که در روزهای مختلف سال در گرینویچ برگزار می‌شوند. همچنین می‌توانید در رودخانه، کشتی‌سواری کنید و از آرامش دریا لذت ببرید. ایستگاه قطار گرینویچ برای رفتن به گرینویچ کارتان را راحت‌تر می کند.