استرداد بلیط هواپیما سیستمی و چارتر پروازهای داخلی

استرداد بلیط هواپیما

در بعضی مواقع که بلیط هواپیما خریداری کرده اید و برنامه سفرتان کنسل می شود که در چنین شرایط می خواهید بلیط هواپیما را استرداد کنید. اما استرداد بلیط هواپیما به چه صورت است؟ از قوانین کنسلی و استرداد بلیط هواپیما اطلاع ندارید. برای اینکه با میزان جریمه کنسلی بلیط هواپیما اشنا شوید با تیک تریپ همراه باشید.

استرداد بلیط هواپیما

شرایط کنسلی بلیط هواپیما

* هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه مطابق قوانین و شناسه نرخی های هر ایرلاین متفاوت است. که در جدول زیر مشخص است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و مابقی وجه به حساب مسافراسترداد میگردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می‌باشد.

* لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود، در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.


* درصورتی که مسافر بخواهد بلیط دو پرواز متوالی را تهیه نماید، فاصله زمانی حداقل 3 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم را رعایت نماید. در غیر این صورت مسئولیت دیر رسیدن ناشی از تاخیرات احتمالی پروازو کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

* باید بدانید که بلیط چارتر در بیشتر مواقع غیر قابل استرداد است و استرداد بلیط چارتر بنا به قوانین چارترکننده ارتباط دارد. اما از آنجاییکه بلیط های چارتری در هنگام فروش با عنوان غیر قابل استرداد فروخته میشوند، ابتدا بهتر است توقع خود را پایین بیاورید. با فروشنده بلیط تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید. ممکن است چارتر کننده در مواردی موافقت کند با کسر مبلغی از جریمه مبلغ شما را استرداد نماید.

* بلیط های چارتر در مقایسه با بلیط سیستمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هستند و در برخی مواقع ممکن است با برخی بی مسئولیتی های پیشبینی نشده از سوی چارتر کننده ها مواجه شوید، در چنین مواقعی و درصورت امکان خرید بلیط جایگزین، کل هزینه‌ی بلیط جدید به همراه مابه‌تفاوت قیمت آن، از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد.  
در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه قوانین و مقرارت تیک تریپ مراجعه کنید یا با پشتیبان در تماس باشید.

جدول درصد جریمه بلیط هواپیما داخلی

جدول درصد جریمه بلیط هواپیما داخلی

 

 

برچسب ها {{item}}