بلیط هواپیما اربعین 97

بلیط هواپیما در اربعین 97

یکی از بیم ها و تشویش خاطرها برای مسافران، قیمت بلیط هواپیما در اربعین است. در سالهای اخیر همواره شرکت های سودجو با توجه به افزایش تقاضا در این ایام اقدام به فروش بلیط هواپیما و بلیط چارتر با قیمت های بسیار بالا نموده اند. مدیر عامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قیمت بلیط هواپیما در اربعین 97 را برای نجف و بغداد 2.4 تا 2.7 میلیون تومان تعیین کرد. تیک تریپ در این مقاله به قیمت بلیط هواپیما سیستمی در اربعین میپردازد. با تیک تریپ همراه شوید.

بلیط هواپیما اربعین

بلیط هواپیما اربعین

هر ساله در ایام اربعین عاشقان حسینی راهی کربلا میشوند. با اینکه اکثر هموطنان از طریق زمینی خود را برای اربعین به کربلا میرسانند، اما تقاضای بلیط هواپیما هم بسیار بالاست. با توجه به شلوغی مرزها در این ایام و صرفه جویی در زمان و البته راحت تر بودن سفر، بلیط هواپیما بهترین گزینه است.

قیمت بلیط هواپیما اربعین

پیش از این مقرر شده بود در راستای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه بلیط هواپیما در اربعین و فعالیت واسطه‌گران در این پروازها،‌ سازمان هواپیمایی کشوری با هماهنگی ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی‌ نرخ ثابتی برای بلیت پروازهای عتبات در ایام اربعین حسینی مشخص کنند. البته این امر در سال 96 اتفاق افتاد و به موفقیت نسبی هم رسید.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، فرزانه شرفبافی مدیر عامل هما درباره نرخ بلیت پروازهای اربعین اظهار کرد: نرخ گذاری صورت گرفته ایرلاین ها که جابجایی زائران به عتبات عالیات را انجام می دهند بر اساس نرخ منظم و منطقی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که براساس همکاری بانک مرکزی و سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ گذاری انجام شده است؛ افزود: بلیت پروازهای نجف و بغداد در ایام اربعین از 2.4 تا 2.7 میلیون تومان تعیین شده است.

همچنین وی تاکید کرد: این نرخ ها در شرکت های هواپیمایی، نهایی و مصوب شده و اجرا خواهد شد.

مسیرهای پروازی برای اربعین

برای سفر به کربلا در اربعین حسینی ابتدا می بایست طبق قوانین کشور عراق، ویزا انفرادی یا گروهی تهیه کرده باشید. سپس نسبت به خرید بلیط هواپیما اقدام نمایید.

مسیرهای پروازی در ایام اربعین عبارتند از :

* تهران فرودگاه امام خمینی به نجف اشرف و بغداد

* مشهد مقدس فرودگاه شهید هاشمی نژاد به نجف اشرف و بغداد

* اصفهان فرودگاه شهید بهشتی به نجف اشرف و بغداد

* شیراز فرودگاه دستغیب به نجف اشرف و بغداد

* سایر نقاط ایران که دارای فرودگاه بین المللی و خط پروازی به سوی نجف یا بغداد هستند.

برچسب ها {{item}}