بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

قیمت بلیط چارتر همیشه هم ارزان نیست باید بدانید که چه زمانی اقدام به خرید بلیط چارتر کنید تا بلیط ارزان هواپیما چارتر را تهیه کنید و این سوال پیش می آید که بهترین زمان خرید بلیط چارتر چه زمانی است؟ در ادامه با تیک تریپ همراه باشید.

اگر مسافرت زیاد می روید خرید بلیط ارزان چارتری می تواند در صرفه جویی هزینه سفر با شما کمک کند. اما باید بدانید که بلیط چارتر همیشه بلیط ارزان هواپیما نیست و گاها قیمت بلیط چارتر فراتر از بلیط سیستمی نیز می رود. مهم این است که قبل از سفر بدانید چه زمانی اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. و برنامه مورد نیاز را برای سفر تان انجام دهید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما چارتر

سفری ارزان داشته باشیم

همه ما دوست دارین در مسافرات های که می رویم هزینه کمتری انجام دهیم و البته اگه سفر هوایی باشد که به دنبال بلیط ارزان هواپیما خواهیم بود این ارزان بودن نباید از خدمات و رفاه سفر را کم کند. 

در اولین قدم انتخاب مقصد سفر مد نظر است و آیا مقصد مورد نظر بلیط چارتر عرضه می شود یا نه ؟ باید بدانید که در شهرهای توریستی و مسیرهای که پر رفت و آمد هستند می توانید بلیط چارتر پیدا کنید. چارتر کننده یا آژانس های که بلیط چارتر را عرضه می کنند به میزان تقاضا خرید بلیط توجه می کنند و شهرهای همانند مشهد در گزینه های بلیط چارتر قرار می دهند. آژانس های هواپیمایی برای اینکه سود بیشتری از فروش بلیط های هواپیمایی ببرن، همه یا تعدادی از صندلی های یک هواپیما رو از ایرلاین؛ برای یه مدت مشخصی اجاره و یا به قول معروف چارتر می کنند؛ که با توجه به شرایط ومیزان تقاضا قیمت بلیط هواپیما رو کم یا زیاد می کنند. 

زمانی که میزان تقاضا برای خرید بلیط هواپیما چارتر کمتر است و ساعات پرواز نزدیک می شویم چارتر کننده قیمت بلیط هواپیما را کاهش می دهد و این فرصت مناسبی برای خرید بلیط چارتر با قیمت مناسب است. اگر چارتر کننده نتواند تمام صندلی های پرواز را پر کند ه احتمال زیاد ضرر می کند و به خاطر پیش خرید و اجاره صندلی هواپیما از ایرلاین برای مدت زمان مشخص است. 

بهترین زمان برای خرید بلیط چارتر 

اینکه بگویم چه زمان دقیقی برای خرید بلیط ازران هواپیما است اشتباه است ولی با توجه به برخی نکات می توانید بلیط را با قیمت مناسب تری تهیه کنید. زمانی که مسافرها میل کمتری به سفر کردن دارن، مثل آخر تعطیلات عید که مسافرها از سفرهای نوروزی شون برگشتن و معمولا تا تابستون قصد سفر کردن ندارن!

 اواخر تعطیلات نوروزی و فصل بهار؛ هم هوا برای سفر کردن مناسبه و هم چارتر کننده ها با پایین آوردن قیمت بلیط های هواپیما چارتری برای سفر کردن گردشگرها رو حسابی وسوسه می کنند. از طرفی می تونین از فرصت های خرید بلیط لحظه آخری؛ که در پایان سال، که مردم خرید های عیدشون رو انجام میدن و آخر اسفند رو درگیر خرید کردن هستن و تعطیلات نوروز رو برای سفرهاشون ترجیح میدن، استفاده کنید.

اجتناب از سفر در تعطیلات یا دقت بیشتر

زمانی که در تعطیلات قصد سفر دارید به دلیل بالا رفتن میزان تقاضا خرید بلیط قیمت آن نیز بالا می رود. با تغییر یک روز در تاریخ های رفت و برگشت می توانید بلیط هواپیما را با بهترین قیمت تهیه کنید و هزینه ای سفرتان کاهش دهید.

در اوسط هفته پرواز ها را جستجو کنید

قاعدتا در آخر هفته که تعداد مسافرات ها افزایش پیدا می کند نرخ بلیط هواپیما نیز افزایش پیدا می کند. از تهیه بلیط هواپیما در اواخر هفته اجتناب کنید. 

در هنگام جستجو پرواز رفت ایرلاین های متفاوت را بررسی کنید

در هنگام جستجو پرواز ها هم پرواز رفت و هم پرواز برگشت را جداگانه چک کنید هرچند پرواز رفت و برگشت دارای نرخ مناسب تری از پرواز رفت را دارند برای اطمینان این پروسه را طی کنید.بعد تصمیم بگیرد که پرواز رفت را خریداری کنید یا پرواز رفت برگشت را تهیه کنید.

تغییر فرودگاه

زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما خارجی را دارید با تغییر فرودگاه مقصد و یا مبدا و البته با پرداخت هزینه های کم وسیله های نقلیه عمومی میتوانید بلیط هواپیما را در فرودگاه بعدی با نرخ کمتری خریداری کنید.

مابین های سیزن و لوسیزن سفر بروید

در فصل های بهار و پاییز روزهای که مابین های سیزن و لو سیزن هستند سفر بروید در این ایام قاعدتا قیمت بلیط هواپیما و هتل مناسب تر و از همه مهم تر خلوت تر هستند.

کلام آخر

باید ببیند که چه زمانی حجم سفر پایین می آید و میزان تقاضای خرید بلیط کمتر می شود. برنامه ریزی کنید و اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید.

برچسب ها {{item}}