بهترین صندلی هواپیما

بهترین صندلی هواپیما کدام است؟

هنگامی که می خواهید صندلی در هواپیما انتخاب کنید که سفرتان راحت تر شود ولی انتخاب برایتان سخت است. و این موضوع هنگام خرید بلیط هواپیما از دغدغه های شما محسوب می شود با تیک تریپ هراه باشید تا در انتخاب بهترین صندلی هواپیما راهنمایی کنیم.

بهترین صندلی هواپیما

کدام صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟

هنگام خرید بلیط هواپیما چه بلیط چارتر چه بلیط سیستمی شاید اولین سوالی که به ذهنتان خطور کند این است که کدام صندلی هواپیما را انتخاب کنیم. باید بدانید که شرکت های هواپیمایی برای دریافت هزینه بیشتر برای کمی فضای بیشتر برای فروش بلیط هواپیما هستند. که این فضای بیشتر برای پا بیشتر است.

بهترین صندلی های هواپیما بستگی به قد و عرض و خواسته شما بستگی دارد یا اینکه می خواهید کسی روی صندلی جلوی شما تکیه نکند و فضای بیشتری برای پاهایتان نیاز دارید. اما این نکته را نیز در نظر بگیرید که فروش صندلی هواپیما با فضای بیشتر را گاها برای مسافرانی در نظر می گیرند که همیشه با همان ایرلاین پرواز می کنند و این پیشنهاد که با این مسافران می دهند برای پرواز های ارزان قیمت بهترین پیشنهاد تلقی می شود.

بیشترین فضا صندلی برای پا

* فضای بیشتر پا در واقع در بیشتر کابین های هواپیما به ردیف های هستند که نزدیک خروج اضطراری قرار دارند.ولی در هواپیما کوچک تر همانند بوئینگ 737 صندلی با فضای بیشتر در خروجی های کنار بال ها یا به نوعی تقریبا وسط هواپیما قرار گرفته اند.

* گزینه دیگر انتخاب بهترین صندلی هواپیما به صندلی های کنار دیواره های جدا کننده بخش های مختلف هواپیما در جلوی هر کابین است. این انتخاب این مزیت را دارد که کسی به صندلی شما تکیه (عدم وجود صندلی جلویی) نمی دهد. اما باید بدانید که در بیشتر هواپیما ها این صندلی با فضای کمتری برای پا وجود دارد. یکی از معایب دیگر این صندلی احتمال وجود شخصی که بچه دار است در کنار شما بیشتر است. این احتمال بخاطر محل عوض کردن نوزادان که مجهز به تخت کودک هستند است ولی این امکان بیشتر در هواپیماهای بزرگ است.

نکته : در برخی هواپیما همانند ایرباس A320  یا بوئینگ 737 که هواپیما دارای کلاس پروازی فرست کلاس و کلاس تجاری هستند، از جدا کننده کابین های مختلف استفاده نمیشود. بنابراین ردیف جلویی کلاس اکونومی درست پشت صندلی‌های بزرگ‌ تر کلاس‌ های بالاتر قرار دارد. که فضای بیشتری برای پا دارند ولی به دلیل وجود میز در جای دست خود ، عرض باریک تری دارند.

صندلی هواپیما با فضای بیشتر یا صندلی طلایی

برخی صندلی ها مورد علاقه مسافرانی هستند که زیاد پرواز می کنند این صندلی ها را صندلی طلایی می نمانند.  که در کنار راهروی خروج قرار دارد و فضای زیادی در جلوی آن قرار دارد. حتی این فضا را می توانید در در نقشه هواپیما تشخیص بدهید.  و دلیل آن بخاطر ردیف جلویی آن در شرایط اضطراری، دارای یک صندلی کمتر است. اکثر هواپیما ایرباس A321  و برخی بوئینگ S737  و یا هواپیما بزرگ تر مانند  بوئینگ 777 چنین صندلی را دارا هستند.

نکته : سعی کنید در ردیف های عقب هواپیما که معمولا فضای کمتری را برای پا دارند ننشینید، و گاها صندلی های ردیف آخر هواپیما خم نمی شود و در کنار سرویس‌های بهداشتی قرار دارند.

برچسب ها {{item}}