درصد جریمه بلیط هواپیما پروازهای داخلی

جریمه بلیط هواپیما داخلی

زمانی که می خواهید بلیط هواپیما را استرداد (کنسل کردن بلیط) کنید باید بدانید جریمه ای که برای استرداد بلیط باید پرداخت کنید تا الباقی پول تان تحویل بگیرید و این میزان جریمه که انجام می شود براساس چه چیزی محاسبه می شود. در ادامه با آشنایی با جریمه پروازهای داخلی با تیک تریپ همراه باشید.

جدول جریمه بلیط های داخلی

این جدول براساس نوع ایرلاین ، نوع کلاس پروازی و مقدار زمان تاخیر در ساعت پرواز محاسبه می شود. و باید بدانید که این جریمه های مربوط به بلیط سیستمی است و برای پرواز های چارتری براساس قوانین چارتر کننده انجام می شود که در بیشتر مواقع به دلیل لحظه آخری امکان استرداد بلیط چارتر وجود ندارد.

- در هواپیمایی ماهان نرخ CHD (کودک) معادل 75 درصد نرخ بزرگسال و در سایر ایرلاین ها معادل 50 درصد می باشد.

- در تمامی خطوط هوایی نرخ INF (نوزاد) معادل 10 درصد نرخ بزرگسالان می باشد.

* در هواپیمایی نفت 2 ساعت قبل از پرواز به بعد معیار جریمه می باشد .

جدول جریمه بلیط های داخلی

نكات مربوط به پروازهای داخلی

* زمان خرید بلیط هواپیما و هنگام وارد کردن نام و نام خانوادی دقت بیشتری انجام دهید که مطابق نام و نام خانوادگی مندرج در شناسنامه مسافر باشد تا هنگام پذیرش مشکلی بوجود نیاید لذا هرگونه جريمه ای بابت مغايرت اسمی به عهده خود مسافر می باشد. 

* مسافرانی كه از تخفيف های بهزيستی، جانبازی، خانواده شهدا يا تخفیف ویژه کارکنان استفاده می كنند، بایستی حضوری به دفاتر هواپیمایی مراجعه فرمايند.

* مسافرانی كه خواستار خدمات ويژه ی پزشكی هستند، بايد حضوری به دفاتر هواپیمایی مراجعه كرده و فرم پزشكی را دريافت كنند.

* مسافرانی كه خواستار خدمات ويلچر، غذای خاص و تخت نوزاد هستند، می توانند بعد از صدور بليط هواپیما تقاضای خود را اعلام نماييد.

برچسب ها {{item}}