قیمت بلیط چارتر

قیمت بلیط چارتر

وقتی صحبت از قیمت بلیط چارتر می شود آن را به عنوان بلیط ارزان هواپیما می شناسیم و هنگامی که می خواهیم بلیط هواپیما خریداری کنیم اول به سراغ بلیط های چارتر می رویم که بلیط ارزان هواپیما چارتر تهیه کنیم. در ادامه با برررسی چراهای قیمت بلیط چارتر را بررسی می کنیم با تیک تریپ همراه باشید.

قیمت بلیط چارتر

آیا بلیط چارتر واقعا ارزان است؟

اینکه بگویم  پرواز چارتر همیشه به عنوان بلیط ارزان هواپیما محسوب می شود کاملا اشتباه است و تنها دلیل ارزان بودن اینگونه بلیط هواپیما تنها به میزان تقاضای بلیط توسط مسافرین بستگی دارد. و زمانی که میزان تقاضای کم است و صندلی هواپیما پر نشده است قیمت را کاهش می دهند که صندلی های هواپیما پر شود ولی بلعکس زمانی که میزان تقاضا مانند ایام عید نوروز بالا می رود قیمت بلیط چارتر نیز بالا می رود و گاها از بیلط سیستمی نیز بالاتر می رود.

چرا بلیط چارتر ارزان است؟

برای پاسخ به این سوال که چرا بلیط چارتر ارزان است باید بگویم که نسبت بلیط سیستمی ارزان است، بلیط چارتر در واقع همان بلیط عادی است که توسط برخی شرکت های چارترکننده از قبل پیش خرید می شود یا بهتر بگویم برخی از صندلی های هواپیما برای مدت زمان مشخص اجاره می شود که برای تور های مسافرتی استفاده می شوند اما زمانی که صندلی های اجاره شده پر نشوند آن را بصورت آزاد نیز می فروشند. باید بدانید که این شرکت های چارترکننده تعیین کننده قیمت بلیط چارتر هستند و ایرلاین های هیچ گونه نقشی در قیمت گذاری آن ندارند، همان طور که گفتیم در صورتی که با ساعت پرواز نزدیک شویم و صندلی های هواپیما خالی ماننده باشند این شرکت ها قیمت بلیط چارتر را کاهش می دهند که متحمل ضرر به فروش نرفتن بلیط چارتر نشوند. 

برچسب ها {{item}}