مزایا و معایب بلیط چارتر

مزایا و معایب بلیط چارتر 

مزایای بلیط چارتر و معایب بلیط چارتر کدامند؟ این نوع بلیط هواپیما باوجود اینکه بلیط ارزان هواپیما تلقی می شود آیا معایبی دارد؟ برای مزایا و معایب بلیط چارتر با تیک تریپ همراه باشید.

مزایا و معایب بلیط چارتر 

معایب بلیط چارتر

* یکی از بدترین قسمت های معایب بلیط چارتر عدم استرداد این بلیط است. اگر هم قابل استرداد باشد با جریمه سنگینی امکان پذیر خواهد بود. اگر شما از آن دسته کسانی که قیمت این نوع بلیط شما مجذوب خود می کند لازم به ذکر است که قبل از خرید بلیط چارتر حتما از سفر خود مطئن شوید و بعد اقدام به خرید بکنید.

* یکی دیگر از معایب بلیط چارتر همانند گزینه بالا غیر قابل تغییر در مشخصات است. قبل از اینکه بلیط را خریداری کنید لازم است به مشخصات توجه بیشتری بکنید و با دقت بیشتر پر کنید که اشتباه ملزم به از دست دادن هزینه شما نشود.

* نوع قیمت گذاری برای سنین مختلف بلیط چارتر همانند بلیط سیستمی نیست و قیمت بلیط چارتر برای همه گروه سنین یکسان است. اما برخلاف بلیط چارتر ، پرواز سیستمی قیمت بلیط برای گروه های سنی خردسال ، کودک و بزرگسال متفاوت است. باین وجود شاید بلیط چارتر گزینه خوبی برای سفرهای خانوادگی نباشد.

* همه بلیط چارتر را به قیمت پایین آن می شناسیم . اما همیشه این طور نیست. در ماه و ایام خاص که میزان تقاضای بلیط هواپیما بالا می رود گاها قیمت بلیط چارتر از بلیط سیستمی نیز فراتر رفته است. باید بدانید قیمت بلیط چارتر بستگی به میزان تقاضا بالا و پایین می آید. 

* بلیط چارتر تنها در مسیرهای پرتردد مانند پرواز تهران به مشهد وجود دارد و برای دیگر مسیرهای کم تردد وجود ندارد. 

مزایای بلیط چارتر

* مهمترین و برترین مزیت بلیط چارتر را می توان قیمت آن دانست. که این نوع بلیط هواپیما طرفداران زیادی را هم دارد. 

* شما هرچقدر به ساعات پرواز نزدیک تر شوید قیمت بلیط چارتر نیز کاهش پیدا می کند تا تمام ظرفیت هواپیما پر شود. البته این ملزم به میزان تقاضا بستگی دارد.

 

برچسب ها {{item}}