نکات مهم خرید بلیط هواپیما

نکات مهم خرید بلیط هواپیما

نکاتی مهمی که هنگام خرید بلیط هواپیما باید رعایت کنید، بلیط هواپیما را به دو بخش بلیط چارتر و بلیط سیستمی جدا می کنیم و نکاتی که در خرید اینترنتی بلیط هواپیما را باهم بررسی می کنیم با تیک تریپ همراه باشید.

واژه های زیادی در هنگام خرید بلیط هواپیما هستند که با آن مواجه می شوید که هر کدام در قیمت بلیط هواپیما تاثیرگذار هستند واژه های همچون کلاس پروازی (اکونومی ، بیزینس کلاس و فرست کلاس) یا نوع بلیط چارتر ، سیستمی یا بلیط لجظه آخری است. اما اگر شما ادم ریسک پذیری نیستید به این چند نکته هنگام خرید اینترنتی هواپیما توجه کنید.

نکات مهم خرید بلیط هواپیما

بلیط لحظه آخری هواپیما

هنگام خرید بلیط هواپیما چشم انتظار بلیط لجظه آخری نباشید زمانی که به این جور تبلیغات مواجه می شوید و قیمت وسوسه انگیز آنها شما مجذوب خود می کند این را باید در نظر بگیرید که بخاطر لحظه آخری بودن شما بدون برنامه ریزی قبلی و هدم هماهنگی به مسافرت می روید و تمام کمال در استرس خواهید بود.حال فارغ از مشکلاتی که احتمال در این پروازها پیش بیاید.

 انعطاف پذیری هنگام خرید بلیط

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و از کمی تاخیر رنجیده خاطر نمی شوید. می توانید از پرواز های چند مقصد دار بهره بگیرید که در هزینه سفرتان نیز صرفه جویی کرده باشید. 

برای خرید دقیقه 90 نباشید 

طبق برنامه ریزی سفرتان بلیط (بلیط سیستمی) تهیه کنید . تهیه بلیط را  به دقیقه های نود نگذارید. این ریسک در ساعات پایانی بلیط هواپیما تهیه کنید را کنار بگذارید و خود را در مواجه استرس قرار ندهید شما به مسافرت برای گرفتن آرامش می روید نه استرس گرفتن، حال اگر این دقیقه نود شما به ایام و رویدادهای خاص در سال بر بخورد که میزان تقاضای بلیط هواپیما بالا برود که تهیه علاوه بر افزایش قیمت سخت بتوانید گیر بیاورید. 

زمان خرید بلیط هواپیما 

زمان خرید را به دو دسته تقسیم کنید. 1- سفری که برایتان ضروری است و تاخیر در آن برایتان مشکل ساز است. 2- سفری که برایتان از درجه اهمیت کمتری برخوردار است.

با این تقسیم بندی اگر سفرتان ضرورت بالای برایتان دارد از چند ماه قبل اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید و درصد ریسک برای خودتان کاهش دهید. اما اگر سفرتان با درجه اهمیت کمتری برخوردار است و البته این سفر شما به شروع تعطیلات نخواهد خورد در یک دو روز مانده به سفر می توانید بلیط چارتر تهیه کنید و در هزینه سفرتان نیز صرفه جوی کرده باشید.

شبکه های اجتماعی را بررسی کنید

اگر از آن جمله کسانی که با فضای مجازی رابطه خوبی دارند هستید با کمی بررسی صفحات اجتماعی می توانید بلیط های یا تور های تخفیف گذاشته شده را پیدا کنید. از همه مهم تر از قیمت بلیط در روزهای آتی با خبر شوید. 

باشگاه مشتریان

اگر با هواپیما زیاد به مسافرت می روید بد نیست عضو باشگاه مشتریان شوید و از تخفیفاتی که گذاشته می شوند با خبر شوید و بلیط با قیمت مناسب تهیه کنید.

 

برچسب ها {{item}}