سوالات متداول

بیماران و خانمهای باردار منعی برای سوارشدن هواپیما دارند؟

کلیه بیماران و خانم های باردار برای سوار شدن به هواپیما نیازمند مجوز پزشک و در موارد خاص مجوز پزشک معتمد شرکتهای هواپیمایی را دارند مسئولیت تهیه مجوز پرواز و فرم های پزشکی مربوطه قبل از پرواز از پزشک و شرکت هواپیمایی بر عهده مسافر می باشد.

برای پروازهای خارجی چارتر ،چه شرایطی وجود دارد؟

تاریخ انقضای گذرنامه در هنگام پرواز رفت و برگشت نباید کمتر از 7 ماه باشد در غیر این صورت مسافر با مشکلات جدی در فرودگاه مبدا و مقصد مواجه خواهد شد پرواز یک طرفه فقط برای مسافرینی که اقامت کشور مقصد را دارند امکان پذیر است و مسافر ملزم به تهیه بلیط برگشت علاوه بر بلیط رفت می باشد ، در صورت تهیه بلیط رفت تنها مسئولیت مشکلات بعدی بر عهده مسافر می باشد برای پروازهای خارجی وارد کردن نام نام خانوادگی شماره گذرنامه و سایر اطلاعات می بایست دقیقا حرف به حرف و عدد به عدد مطابق گذرنامه باشد مسئولیت اشتباهات احتمالی بر عهده مسافر می باشد جهت چک نهایی پرواز خارجی حتما بعد از خرید با ما تماس بگیرید.

برای پرواز های خارجی ،چه موقع در فرودگاه حضور داشته باشم؟

حتما 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید مسئولیت تهیه ویزای مقصد و تطابق اعتبار محدوده و زمان ویزا و تاریخ سفر با بلیط خریداری شده بر عهده مسافر می باشد. قوانین و جریمه های کنسلی و عدم پرواز و یا اشتباهات احتمالی طبق اعلام چارتر کننده است.

اگر اسم من در لیست مسافران نبود ،چه باید بکنم؟

در مواردی علی رغم صدور صحیح و کامل بلیط مسافر ممکن است به دلایلی از جمله عدم همراه داشتن بلیط پرینت شده عدم بروزرسانی لیست پرواز توسط چارتر کننده ، مشکلات سیستم های رزرویشن شرکت های هواپیمایی و یا ناهماهنگی بین کانتر پرواز و چارترکنندگان ممکن است نام مسافر هنگام سوار شدن در لیست پرواز نباشد که این مسئله هیچ ارتباطی به روند صدور بلیط هواپیما ندارد ، در صورت حل نشدن مشکل توسط کانتر پرواز در فرودگاه ، در این موارد وجه پرداختی به مبلغ همان بلیط صادر شده مسافر به حساب وی با ارائه مستندات لازم استرداد خواهد شد و مسافر می بایست نسبت به خریداری بلیط جداگانه اقدام نماید بدیهی است در صورت خرید بلیط جدید مبلغی بابت اختلاف بلیط جدید با قبلی واریز نخواهد شد.

حتماً باید بلیط چاپ شده را باخودم به فرودگاه ببرم؟

ارائه ی بلیط چاپ شده در پرواز های چارتری لازم و ضروری است. در پرواز های سیستمی ارائه ی شماره ی بلیط و مدارک شناسایی برای دریافت کارت پرواز کافی است. اما با توجه به وابسته بودن این مسئله به کانتر هواپیمایی مربوطه در فرودگاه، توصیه‌ی ما به شما این است که در پروازهای سیستمی هم، بلیط‌تان را به همراه داشته باشید.

آیا جواب سوال خود را در این بخش پیدا نکردید ؟

اگر به هر علت جواب سوال شما در این بخش وجود نداشت و یا اینکه نیاز به توضیح بیشتری در مورد سوال خود دارید می توانید از طریق لینک زیر با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید و یا اینکه به صورت آنلاین از آنها سوالات خود را بپرسید .

 

با سپاس تیک تریپ

برچسب ها {{item}}