قوانین و مقررات

قوانین و مقرارت پرواز های داخلی و شرایط کنسلی بلیط هواپیما

1- تیک تریپ طبق قوانین جمهوری اسلامی و قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه قوانین تجارت الکترونیکی فعالیت می کند.
2- تیک تریپ به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می پردازد و در قبال تغییر نوع هواپیما، شرایط کنسلی و تاخیر یا تعجیل پرواز از سوی شرکتهای هواپیمایی مسئولیتی به عهده نخواهد داشت.
3- کاربران گرامی متعهد می‌شوند اطلاعات شخصی و همچنین اطلاعات سفر خود را هنگام خرید، رزرو ویا ثبت‌نام به صورت صحیح در وب‌سایت وارد کنند. (نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود همچنین تاریخ و مبدا و مقصد باید دقیقا صحیح انتخاب شود) در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود. لازم به ذکر است امکان اصلاح نام مسافر یا تغییرتاریخ پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد و هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده تیک تریپ نمیباشد و برای اصلاح اطلاعات، مسافر می‌بایست بلیط را کنسل و مجدداً خریداری کند.
4- بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصاتش در سیستم وارد شده است و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام و اطلاعات مسافر در بلیط و کارت شناسایی، مسافردرفرودگاه پذیرش نخواهد شد. 
5- هنگام مراجعه به فرودگاه در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است .
6- در قوانین هواپیمایی کشوری، سن مسافران نوزاد کمتر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است بلیط کودک و نوزاد را به هیچ وجه نمی‌توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خرید کرد.
7- هر نوع کنسلی بلیط از طرف مسافر شامل جریمه‌ی کنسلی می‌شود. مقدار این جریمه مطابق قوانین و شناسه نرخی های هر ایرلاین متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و مابقی وجه به حساب مسافراسترداد میگردد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می‌باشد.
8- لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، جریمه‌ی کنسلی را شامل نمی‌شود، در صورت ابطال پرواز و یا تاخیر بیش از دو ساعت که سبب انصراف مسافر از پرواز گردد، ارائه‌ی بلیط/رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا، به منظور هرگونه پیگیری و استرداد بدون جریمه‌ الزامی است.
9- درصورتی که مسافر بخواهد بلیط دو پرواز متوالی را تهیه نماید، فاصله زمانی حداقل 3 ساعت بین رسیدن پرواز اول به مقصد و حرکت پرواز دوم را رعایت نماید. در غیر این صورت مسئولیت دیر رسیدن ناشی از تاخیرات احتمالی پروازو کنسل شدن بلیط دوم با مسافر می‌باشد.
10- خریدار حق دست بردن درمفاد بلیط و همچنین تغییر قیمت بلیط به هر طریق و هر شکل، و یا فروش مجدد بلیط با قیمتی بالاتر از مبلغ ذکر شده را ندارد.
11- همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع و یا هرگونه بیماری که موجب منع سفر هوایی باشد در هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول پرواز به همراه داشته باشند. 
12- اطلاعات شخصی کاربران در تیک تریپ کاملاً محرمانه است. ما تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌کنیم ومتعهد میشویم اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهیم گذاشت . شاین ذکر است تنها مراجع ذی‌صلاح فقط با حکم قضایی، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید چارتر

1- پروازهای چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیش‌تری مواجه هستند و در برخی مواقع ممکن است با برخی بی مسئولیتی های پیشبینی نشده از سوی چارتر کننده ها مواجه شوید، در چنین مواقعی و درصورت امکان خرید بلیط جایگزین، کل هزینه‌ی بلیط جدید به همراه مابه‌تفاوت قیمت آن، از طرف چارترکننده به شما برگردانده خواهد شد. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این ریسک را به صفر برسانیم و با ارائه پرواز های چارتری پنج ستاره با بهترین قیمت ممکن به شما تضمین میدهیم که هیچگونه بی مسئولیتی ای از جانب چارتر کننده های این پروازها در کار نخواهد بود.
2- در صورت کنسل شدن پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف آژانس، مبلغ بلیط به‌طور کامل استرداد خواهد شد.
3- قیمت بلیط چارتر برای نوزاد تا 2 سال، معادل با 10 درصد کل هزینه‌ی قیمت بلیط بزرگسال است که باید درفرودگاه تهیه بشود.
4- قیمت بلیط چارتر برای کودکان بین 2 تا 12 سال همانند بزرگسالان محاسبه میگردد. 
5- هنگام مراجعه به فرودگاه درپروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط ومدرک معتبر شناسایی الزامی میباشد.

اجازه‌ بازنشر و نقل مطالب

خدمات و محتوياتی که توسط تیک تریپ تولید و عرضه می‌شوند؛ صرفا جهت استفاده‌ در این وب‌سایت هستند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، مطالب، طرح‌ها و... از وب‌سایت تیک تریپ توسط فرد حقیقی یا حقوقی، پیگرد قانونی خواهد داشت. ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌سایتتیک تریپ، لینک به مطلب ذکر شده در ابتدا و انتهای مطلب و به‌صورت خوانا و قابل مشاهده، در اندازه و محل مناسب مجاز است. همچنین ذکر بخش یا تمام مطالب و محتوای سایت اینترنتی تیک تریپ در رسانه‌های کاغذی، صوتی، تصویری و... تنها با کسب اجازه‌ کتبی از مسئولان سایت اینترنتی تیک تریپ و با پایبندی به شرایط تعیین‌شده مجاز خواهد بود.

جدول درصد جریمه بلیط هواپیما داخلی

جدول درصد جریمه بلیط هواپیما داخلی

1 - در هواپیمایی ماهان نرخ CHD (کودک) معادل 75 درصد نرخ بزرگسال و در سایر ایرلاین ها معادل 50 درصد می باشد.
2 - در تمامی خطوط هوایی نرخ INF (نوزاد) معادل 10 درصد نرخ بزرگسالان می باشد.
* در هواپیمایی نفت 2 ساعت قبل از پرواز به بعد معیار جریمه می باشد .

برچسب ها {{item}}